ماینر باکس

ماینر باکس

اگر شما نیز تصمیم به استخراج ارز دیجیتال یا همان بیت کوین دارید،حتما می دانید که در کنار دستگاه ماینر نیاز به خرید خنک کننده ماینر یا همان سایلنت باکس ماینر نیز دارید.دستگاه های خنک کننده ماینر با ایجاد جریان و خارج نمودن گرما از داخل باکس محیط قرارگیری ماینر را خنک می کنند .

هر پکیج خنک کننده ماینر از چند قسمت مختلف تشکیل شده است.

با کارکرد هر کدام از بخش ها در کنار هم این دستگاه باعث خنک شدن استخراج کننده ارز می شود.امروزه به دلیل گران شدن بیت کوین و به صرفه بودن استخراج این ارز علاقه برای راه اندازی فارم های استخراج بسیار زیاد است.

بسیاری از کارگاه های صنعتی در کنار کسب و کار خود با اخذ مجوز اقدام به استخراج ارز دیجیتال می نمایند.ولی مانند سایر مشاغل این کسب و کار نیز دارای مشکلات خاص خود می باشد.

از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوسانات بیت کوین که در بسیاری موارد به نفع استخراج کننده و در موارد نادر ممکن است موجب ضرر گردد
  • ایجاد گرمای فراوان دستگاه بیت کوین یا همان دستگاه ماینر
  • ایجاد صدای بسیار زیاد دستگاه ماینر – استخراج بیت کوین
  • دستگاه ماینر نیاز به سرکشی و اپراتوری دارد و کسی که دستگاه استخراج بیت کوین دارد مادام باید به آن سر کشی کند

"<yoastmark

اصلی ترین مشکلات دستگاه ماینر استخراج بیت کوین

دستگاه ماینر مانند تمامی رایانه ها در حین کار تولید گرما می کند.البته رایانه های معمولی گرمایی که تولید می کنند بوسیله فن های تعبیه شده از دستگاه دور می شوند. ولی دستگاه ماینر گرمایی در حدود ۹۰ درجه تولید می کند.

هر چه تعداد دستگاه های استخراج بیت کوین افزایش پیدا کند گرمایی که محیط را فرا می گیرد افزایش خواهد یافت.

صدای زیاد دستگاه ماینر یکی دیگر از مشکلات این وسیله است. هر دستگاه استخراج بیت کوین در حدود ۱۲۰ دسی بل تولید صدا می کند که تقریبا برابر با صدای ایجاد شده در کنسرت راک است.

خریداران دستگاه ماینر معمولا سعی دارند برای محدود کردن صدای ماینر دستگاه را داخل باکس قرار دهند.

"<yoastmark

سایلنت باکس ماینر یا همان ماینر باکس چست؟

این باکس ها به سایلنت باکس یا باکس بی صدای ماینر بیت کوین معروف هستند.

سایلنت باکس ماینر بیت کوین بوسیله عایق آگوستیکی که در داخلشان تعبیه شده است تمامی صدای دستگاه ماینر را جذب می کند.

به همین دلیل وقتی دستگاه ماینر بیت کوین را اخل باکس قرار می دهیم صدا به نزدیک به صفر دسی بل می رسد و شما دیگر صدایی نخواهید شنید.

ولی ماینر باکس به دلیل بسته بودن گرما را داخل خود نگه می دارد.وقتی دستگاه در حال پردازش است گرما تولید می کند هرچه میزان پردازش بالاتر رود و استخراج بیت کوین بیشتر شود با تولید گرمای بیشتری نیز روبه رو هستیم.

زمانی که گرمای داخل باکس بیت کوین افزایش یابد در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند.وقتی دستگاه ماینر گرم شود دستگاه به صورت خودکار آور لود کرده و خاموش می شود.

آور لود پیاپی موجب خرابی دستگاه و کاهش در آمدزایی می شود.

اما چه راهی برای استخراج کنندگان بیت کوین وجود دارد؟

تصویر سایلنت باکس

تصویر سایلنت باکس

باکس خنک کننده ماینر بیت کوین

برای کنترل گرما و خنک نگه داشتن دستگاه ماینر، باکس های خنک کننده ساخته شده است.

عملکرد این دستگاه بدین شکل است که با گردش هوا و خروج گرما به صورت مداوم از داغ شدن محیط دستگاه جلوگیری می کند.اما فقط گردش هوا کفایت نمی کند زیرا در فصل تابستان هوای محیط نیز گرم است و نمی توان به خنک کاری توسط هوا اکتفا کرد.به همین دلیل یک سیستم آب خنک نیز به دستگاه اضافه می شود.

جدید ترین نوع باکس های خنک کننده بیت کوین بدین صورت است که در یکطرف دستگاه اگزاست فن های مکنده تعبیه شده است و در طرف دیگر آب بر روی پکینگ های سلولوزی شاور می شود.آب بر روی پکینگ ها ریخته می شود و با تبخیر سطحی که ایجاد می کند هوا را تا ۶ درجه خنک می کند. از طرف دیگر اگزاست فن های مکنده این هوای خنک را مکش می کنند،هوای خنک با عبور از دستگاه های ماینر بیت کوین آن ها را خنک نموده و گرمای ایجاد شده توسط دستگاه به محیط بیرون انتقال پیدا می کند.بدین صورت همیشه داخل باکس خنک کننده ماینر خنک تر از دمای محیط خواهد بود.

سایلنت باکس ماینر

صدا گیر تولید کننده بیت کوین رخشاب

باکس دو منظوره ماینر بیت کوین – باکس خنک کننده ماینر ، سایلنت باکس ماینر

گروه صنعتی رخشاب با طراحی و تولید باکس های دو منظوره که هم صدای دستگاه را صفر می کند و هم محیط آن را خنک می کند نیاز تمامی استخراج کنندگان بیت کوین را برآورده می کند.

این باکس ها بوسیله عایق آگستیک مخصوصی که برای اتاق ساکت ها استفاده می شوند کاملا عایق کاری می شود.

داخل باکس نیز یک قسمت به تجهیزات خنک کاری مجهز است.

که در آن وان آب خنک ، پکینگ سلولوزی خنک کننده،فیلتر رطوبت گیر و فن های مکنده قرار دارد.

در ساخت تمامی این قسمت ها بهترین متریال موجود در بازار کشور به کار رفته است که در ادامه به صورت کامل شرح داده خواهد شد.البته هر باکس خنک کننده ماینر هر قدر هم با کیفیت و مهندسی باشد باید دارای سیستم کنترلی باشد.

ما در باکس های تولیدی مان سیستم های هوشمند اندرویدی نصب می نماییم .

در این سیستم ها بوسیله ترمومتر و رطوبت سنج هایی که در دستگاه تعبیه شده است می توان دائم دستگاه را کنترل کرد.

در محیط های خیلی مرطوب و گرم مانند شمال کشور و حاشیه خلیج فارس ممکن است در برخی فصول گرم سال باکس خنک کننده ماینر خوب جوابگو نباشد. زیرا در محیط مرطوب آب خیلی توانایی خنک کاری ندارد.

گروه صنعتی رخشاب برای مناطق گرمسیر و مرطوب نیز نوعی از باکس های پیشرفته را طراحی و تولید نموده است.

باکس دو منظوره ماینر بیت کوین

باکس دو منظوره ماینر بیت کوین رخشاب

صداگیر ماینر – باکس خنک کننده ماینر – سایلنت باکس ماینر مخصوص مناطق گرمسیر

در این نوع سایلنت باکس ماینر یک سیستم کمکی نیز نصب می شود تا آب داخل دستگاه را خنک کند.

با استفاده از یک یونیت سرمایشی که از یک کمپرسور ، کندانسور و اواپراتور تشکیل شده است.

ابتدا آب توسط این یونیت سرمایشی خنک می شود و به دمای حدود ۳ درجه می رسد بسته به اینکه ما در چه دمایی تنظیم کنیم.

وقتی آب خنک باشد هوا را هم بسیار بهتر خنک می کند و مشکل رطوبت بالا نیز رفع خواهد شد.

در واقع این سیستم یک چیلر کوچک است که در داخل باکس کار می شود.می توان به این نوع باکس نام چیلر باکس ماینر بیت کوین را قرار داد.

ساخت این سیستم یک کار تخصصی است و نیاز به دارا بودن دانش کافی در زمینه علم برودت دارد.

گروه صنعتی رخشاب با دارا بودن بیش از دو دهه تجربه در زمینه سیستم های سرمایشی مانند برج خنک کننده ، اوان یخساز صنعتی و یخساز پولکی افتخار دارد که در سیستم سرمایشی باکس های تولیدی خود از جدیدترین علم روز دنیا بهره می برد.

صداگیر ماینر

صداگیر ماینر رخشاب

انواع ماینر باکس – باکس خنک کننده ماینر

به صورت کلی جعبه های خنک کننده و صداگیر ماینر به دو دسته تقسیم می شوند.

تقسیم بندی دستگاه ماینر بر اساس نوع چینش ماینر ها ها در داخل باکس می باشد.

در برخی باکس ها ماینر ها به صورت ردیفی در کنار هم قرار می گیرند.ولی نوع دیگری از باکس ها ساخته می شوند که در آن ها ماینر ها به صورت طبقه ایی چیده می شوند.به این نوع باکس ها ماینر باکس کمدی یا طبقه ایی می گویند.

در ماینر باکس های معمولی چند ماینر در کنار هم قرار می گیرند و بدین صورت هر چه طول باکس بیشتر باشد تعداد بیشتری دستگاه ماینر در داخل آن قرار می گیرد.ولی در ماینر باکس های طبقه ایی یا کمدی در هر ردیف دو یا ۳ دستگاه ماینر قرارمی گیرند.

در باکس خنک کننده طبقه ایی هر چه ارتفاع باکس بیشتر شود تعداد بیشتری ماینر در داخل آن جای می گیرد. هر کدام از این ماینر ها مزیت ها و معایبی دارند که در ادامه آن ها را نیز توضیح خواهیم داد.

مزیت ها و معایب انواع ماینر باکس | باکس خنک کننده ماینر

باکس های خنک کننده طولی به لحاظ بازدهی بسیار مناسب هستند. هوای خنک و تازه در تمامی قسمت های باکس خنک کننده ماینر به صورت یکنواخت توزیع می شود. ولی مشکل اصلی این باکس ها در این است که فضای زیادی را اشغال می کنند. ولی در باکس های عمودی که بصورت کمدی نیز هستند .

ماینر ها در باکس خنک کننده کمدی (طبقاتی) بصورت طبقه طبقه قرار می گیرند. مزیتی که این نوع باکس ها دارند در این است که فضای کمتری اشغال می کنند و در یک عرض کم تعداد زیادی ماینر قرار داد.

مشکل اصلی در باکس های طبقاتی مسئله توزیع هوا است.

در باکس طبقاتی هوای خنک در طبقه اول و نهایتا دوم وجود دارد ولی به طبقه سوم دیگر هوای خنکی نخواهد رسید.

کارشناسان گروه صنعتی رخشاب به فارم داران و استخراج کنندگان بیت کوین توصیه دارد که حد الامکان از باکس های خنک کننده طبقاتی استفاده ننمایند. زیرا با گرم شدن محیط ماینر عملا استخراج شما با مشکل مواجه می شود و ارز آوری مختل می شود.

بهتر است با صرف یک هزینه منطقی و به یک باره باکس خنک کننده استاندارد و مطمئنی خریداری کنید که هزینه های غیر مترقبه برایتان بعمل نیاورد.