خط تولید مواد شوینده

خط تولید مواد شوینده

خط تولید مواد شوینده رخشاب


خط تولید مواد شوینده بهداشتی

با توجه به نیاز روز افزون مواد شوینده در کشور و هم چنین بروز بیماری کرونا به صورت همه گیر در جهان ، یکی از خطوط تولید مورد توجه صنایع و تولید کنندگان، خط تولید مواد شوینده می باشد.

عموما بخشی از تولید کنندگان خط تولید خود را بسته به نیاز روز کشور تغییر می دهند. در نتیجه آنچه که نیاز بازار است در خط اول تولید قرار می گیرد. هم اکنون به دلیل بیماری مهلک و همه گیر کرونا در کشور سرانه مصرف مواد شوینده رشد بسیار بالایی داشته و نیاز به تولید آن محسوس می باشد.

از این رو گروه صنعتی رخشاب با توجه به نیاز صنعت کشور اقدام به تولید و راه اندازی خط تولید مواد شوینده در ظرفیت های مختلف و با تکنولوژی های روز دنیا نموده است.

خط تولید مواد شوینده 2

خط تولید مواد شوینده رخشاب

اقلام مورد نیاز در طراحی خط تولید مواد شوینده

یک خط تولید برای تولید سیالی با مشخصات شیمیایی خاص نیاز به طراحی دقیق و اقلام متناسبی می باشد تا بتوان با بهترین بازده محصول نهایی را تولید نمود.

تامین آب با مشخصات مناسب

اولین قدم در این خطوط، فراهم نمودن آب نرم و با مشخصات مناسب می باشد. برای داشتن آبی با مشخصات مناسب ابتدا باید به وضعیت آب موجود در محل پروژه پرداخت. باید مشخصات آب در دست باشد تا با تشخیص عناصر اضافی موجود در آب، ناخالصی ها را حذف نمود و آبی مناسب خط تولید انباشت کرد.

برای بدست آوردن پارامتر های آب ورودی بهترین و فنی ترین راه، ارسال آب مورد نظر به آزمایشگاه و تعیین وضعیت آب می باشد.

در صورتی که سختی آب بالا باشد، ما به یک دستگاه سختی گیر آب نیاز خواهیم داشت تا سختی کل آب را حذف نموده و آبی نرم داشته باشیم.

در صورتی که پارامتر TDS آب بالا باشد باید فکری برای مواد جامد محلول و به عبارت بهتر کاهش EC یا هدایت الکتریکی آب اقدام کرد. حذف تی د اس آب با استفاده از دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی یا آب شیرین کن (RO) مقدور می باشد.

باید توجه نمود سیستم های آب شیرین کن در مقابل سختی گیر ها هزینه بسیار بالایی را در بر خواهند داشت. اما در صورتی که هدایت الکتریکی آب بالا باشد وزارت بهداشت محصول نهایی را تایید نخواهد نمود.

در برخی آب ها کدورت بسیار بالاست و به عبارتی ناخالصی هایی فیزیکی(بالاتر از ۵۰ میکرون) محسوس می باشد. برای این گونه مناطق فیلتر شنی پیشنهاد می گردد. فیلتر های شنی سیستم های مبتنی بر سیستم فیلتراسیون شن و ماسه ای می باشدکه از طریق فیلتر آب ناخالصی ها را از آب دور می کنند.

مخزن پلی اتیلن نگهداری آب بهداشتی

آبی که سختی گیر ها و یا آب شیرین کن در سیستم تولید می نماید باید در محفظه ای مناسب انباشت شده تا هنگام استفاده بدون مشکل و بدون محدودیت آب مورد نشر برداشت گردد.

پیشهاد ما استفاده از مخازن پلی اتیلن سه لایه عمودی یا افقی با گرید بهداشتی به عنوان مخزن نگهداری آب می باشد.

مخزن استیل تولید مواد شوینده

مخزن فلزی خط تولید مواد شوینده بهداشتی یکی از مهم ترین اقلام در خطوط تولید شوینده می باشد. حجم این مخزن بسته به میزان تولید تعریف شده متغیر خواهد بود. مخزن استیل مورد استفاده در این امر، باید مشخصات خاصی داشته و توانایی تولید محصول را داشته باشد که در زیر به اصلی ترین موارد اشاره می گردد:

  • ظرفیت متناسب با تولید
  • گرید مناسب ورق های مصرفی (پیشنهاد می گردد از ورق ۳۱۶ استفاده شود)
  • شکل هندسی متناسب با عملیات و حجم
  • وجود الکتروموتور و گیربکس به همراه همزن استیل متناسب ویسکوزیته سیال
  • ورودی و خروجی متناسب سیال
  • وجود گرمکن برای مخزن : استفاده از ژاکت تخم مرغی و یا المنت برقی پیشنهاد می گردد.
  • ته قیفی بودن عدسی پایین برای تخلیه راحت محصول تا قطره آخر
  • وجود دریچه بازدید مناسب

مخازن استیل مورد استفاده در خط تولید مواد شوینده با عنوان مخزن دو جداره استیل شناخته می شود.

خط تولید مواد شوینده

دستگاه پر کن استیل

پر کن های استنلس استیل در این خطوط تولید نقش بسزا و پر رنگی دارند. دستگاه های پر کن نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک ساخت گروه رخشاب بسیار کاربردی و حرفه ای می باشد که دخالت دست و نیروی انسانی زیاد برای خط تولید مواد شوینده بهداشتی را حذف می نماید.

تمامی اجزای این دستگاه ها از استیل مرغوب و وارداتی با ضخامت متناسب ظرفیت تولید می گردد و از نظر فرسایش و خوردگی کاملا تحت گارانتی می باشد. پر کن های مواد شوبنده دارای سیلندر محکم و غیر قابل فرسایش می باشد که با دقتی بسیار بالاسیال تولید شده را درون ظروف تعریف شده بدون کوچکترین لرزش و ریختن رو ی ظروف نهایی محصول به مقدار تعیین شده مورد استفاده قرار می گیرد.

مقالات

خط تولید مواد شوینده بهداشتی

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *